PROGRAM

—————————————————————————————————————————-
November 27 kedd – konferencia nap

16:00 Slam Poetry konferencia @ Anker’t Budapest

16:00 Horváth Kristóf “Színész Bob” workshopja
17:00 Bob Holman (USA): “The Oral Tradition” (angol nyelvű)

18:00 Marc Kelly Smith (USA), a slam poetry alapító atyjának szemináriuma (angol nyelvű)

19:30 A Nagy Slam Vita @ Anker’t Budapest

Vitaest Marc és Bob főszereplésével. A slam poetry történelmében először ül le nyilvános interaktív párbeszédre Marc Smith és Bob Holman, hogy megvitassák sokszor egymásnak ellentmondó nézeteiket a slamről és beszélgessenek a műfaj fejlődéstörténetéről, definíciós problémáiról, sikereiről és kudarcairól.

Moderátor: Philip Meersman (B) & Süveg “Saiid” Márk (H)

Facebook event: https://www.facebook.com/events/327091874769057/

20:00 Földalatti Slam Klub – Mindenki hajléka (Shelter for everyone) @ Menta Terasz

Novemberben A Város Mindenkié a Földalatti Slam vendégünk és az ő STOP KILAKOLTATÁS és hajléktalan kampányuk. Lesz amerikai és európai bemutató a műfaj legjobbjaival, Gergály & Tengler bemutató is lesz magyar oldalról és verseny.

https://www.facebook.com/events/1272413976244183/

—————————————————————————————————————————-

November 28 szerda – elődöntő

Tilos Rádió: Kolorlokál @ Tilos stúdió

Reggeli kibeszélő show Csejdy Andrással, Sebők Marcellel és Kittzinger Dáviddal. Meghívott vendégek: a fesztivál amerikai és európai résztvevői

17:00 Slam Poetry Európa-bajnoki elődöntő @ Anker’t Budapest

Zsűrielnök: Bob Holman (USA)

Facebook event: https://www.facebook.com/events/274350969878400/

—————————————————————————————————————————-

November 29 csütörtök – performansz nap  @ Trafó

19:00 Magyar slammerek bemutatója

20:00 „Bridging Barriers” Live Showcase

Chicago’s Speak Easy Ensemble: Marc Kelly Smith, Nate Smith, Bailey Castle, Joel Chmara, Eli Bensusan

Goran Zivkovic (Szerbia)

Elena Prendjova (Macedónia)

Tomas Straka (Szlovákia)

Anna Kalfas aka Rudka Zydel (Lenygelország)

Vaclav Sindelar aka Anatol Svahilec (Csehország)

Pavlo Korobchuk (Ukrajna)

Simon Márton (Magyarország)

Mr Zurg & Yopo (Franciaország)

21:00 Mwende “FreeQuency” Katwiwa – 2018 Women of the World Poetry Slam Champion

Facebook event: https://www.facebook.com/events/171547683792742/

—————————————————————————————————————————-

November 30 péntek – döntő December 1

19:00 Slam Poetry Európa-bajnoki Döntő @ Trafó

Zsűrielnök: Bob Holman (USA)

Facebook event: https://www.facebook.com/events/566252053816462/

December 1. szombat

Búcsúbuli (Helyszín: később)

—————————————————————————————————————————-

Főszervező:

Slam Poetry Magyarország Egyesület http://slampoetry.hu/

Partnerek és támogatók:

Nemzetközi Visegrádi Alap https://www.visegradfund.org/

Amerikai Nagykövetség Budapest https://hu.usembassy.gov/hu/

Trafó Kortárs Művészetek Háza http://trafo.hu/

Anker’t Budapest https://www.facebook.com/ankertbar/

Osztrák Kulturális Fórum https://www.bmeia.gv.at

Szlovák Intézet Budapest https://www.mzv.sk/web/sibudapest-hu

FinnAgora http://www.finnagora.hu/

Tilos Kulturális Alapítvány https://tilos.hu/

Citizens Association „Poezin” (Serbia) http://www.slamstudio.org/

Association of Citizens – Theater Workshop Prilep (Macedonia) http://teatarskiraboti.wixsite.com/prilep

Public Organization Artistic Council Dialogue (Ukraine) http://dialogue.lviv.ua/

literarnyklub.sk Civil Association (Slovakia) http://www.literarnyklub.sk/

Detour Production z.s. (Czech Republic) http://www.slampoetry.cz/

CultureAction Foundation (Poland) http://fundacja-fka.pl/

The online stream is supported by StreamOn.hu.

 

Európai slam poetry bajnokok:

Ausztria: Katharina Wenty

Belgium: Nathan Jonniaux aka REQ

Ciprus: Constatntinos Papageorgiou

Csehország: Filip Koryta aka Dr Filipitch

Észtország: Silver Sepp

Finnország: Jonna Nummela aka Nihkee Akka

Horvátország: Stilda Roguljić

Izland: Jón Magnús Arnarsson

Írország: Nuala Leonard

Lengyelország: Aleksandra Kanar

Litvánia: Aistė Šivytė

Macedónia: Marija Grubor

Magyarország: Molnár Péter

Norvégia: Sofie Frost

Olaszország: Luca Bernardini / Paride Ramazzini

Spanyolország: Adriana Bertran

Svédország: Mattias Hammarström

Szerbia: Nenad Ignjatović

Szlovákia: Samčo Brat ďážďoviek (Sammie the brother of worms)

Szlovénia: Neža Prah Seničar

Ukrajna: Dmytro Lazutkin