NÉV: Angyal Gyula
1979 – Budapest
Slammer név: saját név. Régen Matits Pista többször a „szent őrült” jelzővel konferált fel, és voltak akik „a metálos költő”-ként emlegettek. Ausztriában olykor „Puszta Cowboy”-nak is hívnak.
Eredmények: az Astoria Slam Poetry szervezője, műsorvezetője
versenyző több bécsi slamen (Kulturkanal, Haid&Muagn, stb. – 2013)
megnyitó vendég az Osztrák Országos Slam Bajnokság bécsi elődöntőjén (2012)
Bus Bim Slam 2012 Bécs, Ausztria – (I. helyezett)
4x Slam Poetry Budapest – Kőleves Klub győztes (2009)
Cross Country Slam 2012 (3. helyezett)
I.Országos Egyéni Slam Bajnokság 2012 (versenyző)
I.Országos Team Slam Bajnokság 2013 (versenyző)
több verselés a Music TV-ben (2011)
Tilos Slam – DiszkrimiNációk – versenyző (2010)
versenyző a 1th European Poetry Slam-en Berlinben (2009)
Az Astoria Slam Poetry vezető slammere
Mikor hallottál először a slamről?
2007 elején olvastam egy Metropol-cikket a Budapest Slam-ről, amit a Műcsarnokban rendeztek, költők és rapperek összecsapásaként említve. Akkor megjegyeztem és 2008 tavaszán jutott eszembe újra, rá is kerestem és kiderült, hogy Budapesten a Kőleves Étteremben havonta van ilyen rendezvény, ahol bárki felléphet.
Mikor slammeltél először?
2008. november 30-án tudtam először elmenni, a szerelem azóta is tart.
Mit jelent neked a slam?
Szlenges, előadói lírát, villámköltészetet, odalökött költészetet, trágár nirvánát, áradó ihletet, önkifejezést, szórakozást-szórakoztatást, rengeteg beleölt időt-energiát, cikkeimet, rádióműsoromat, emberekre kifejtett hatást, szervezéseimben tehetséges fellépőket akikre büszke vagyok, sikereket, ugyanakkor a tökéletlen emberiség lenyomatát. Volt idő, hogy forradalomnak éreztem, de messze van tőle, mivel célja a közös komfortzóna megtalálása. A slam poetry emberi találmány, tehát tökéletlen, kritikára érdemes.
Hogyan született a kedvenc (saját) versed?
Sok kedvenc van. Az egyik a Sharon Stoner, amit stoner rockbandákkal közös fellépésre írtam, a Room Of The Mad Robots csapat zenéje ihlette. Pszichedelikus bekattanás az a zene; miközben hallgattam, lebegtem az őrületben és róttam a sorokat. Ennek a versnek az előadásával nyertem meg 2012-ben Bécsben egy slam-versenyt, plusz néhány osztrák slammer és szervező szimpátiáját. Ennek a versnek az előadása teljes átlényegülést igényel tőlem, bizsergető élmény.
Ki a kedvenc slammered és miért?
Kedvencem nincs, magam fejlesztése a célom. Vannak néhányan, akiket nagyon inspirálónak tartok. Saul Williams, Jimi Lend, Christian Schreibmüller, Yasmin Hafedh és a visszavonult Kálóczy Mihály. Előadóként és attitűdben hatással volt rám Marilyn Manson és Otep Shamaya, de ők nem slammerek, bár Otep verselt a Def Poetry Jam-ben.
Kit tartasz legnagyobb vetélytársadnak a döntőben?
Bécsi teendőim miatt nem tudtam elmenni a 2013-as magyar bajnokság selejtezőjére, sem a döntőre, így senkit. De a slamversenyek kapcsán általánosságban egyetértek Süveg Márkkal, miszerint „mindannyiunk nevében a zsűrit.” Megírsz egy jó verset, olykor többször kijavítod, megtanulod, begyakorlod és a zsűritagok a saját szájízük szerint adnak rá pontot.
Szerinted kik a legesélyesebbek a dobogóra?
Akik a legmagasabb pontokat kapják.
Egy tízszavas verseny győztes produkcióm a Kőlevesben.
Fehér Nigger Vagyok, rasszizmus ellenes vers
MTV-szereplés, Trúblekkmetál című vers